Kolejna edycja kampanii „Mała Książka - Wielki Człowiek” będzie kontynuowana w Bibliotece w Samsonowie i Filii w Zagnańsku.

To dobra okazja do tego, by przyjść ze swoim maluchem i zapisać go do biblioteki. Każde dziecko z roczników 2015-2018, które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, czyli: książkę, poradnik dla rodziców oraz Kartę Małego Czytelnika.

Książka „Pierwsze czytanki dla…” z ilustracjami Józefa Wilkonia to starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. Broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” jest praktycznym poradnikiem o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z nim biblioteki. Karta Małego Czytelnika jest kartą biblioteczną do zbierania naklejek za wypożyczone książki. Nowy wzór kart z naklejkami czeka już na małych czytelników. Za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu imienny dyplom.

Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa – BIBLIOTEKĘ  i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Do zobaczenia w bibliotece!

Karolina Michta