Gminna Biblioteka Publiczna w Samsonowie po raz kolejny organizowała Noc Bibliotek.

Celem ogólnopolskiej akcji jest zachęcenie do korzystania z zasobów bibliotek przez osoby
w każdym wieku. Hasło tegorocznej edycji - „Czytanie wzmacnia” - nastraja optymistycznie. Biblioteka przygotowała szereg atrakcji, z których skorzystały przedszkolaki, uczniowie oraz dorośli.

VII edycję Nocy Bibliotek zainaugurowaliśmy razem z uczniami ZSP i P im. Jana Pawła II w Samsonowie projekcją filmu „Operacja Człowiek w Czerni”. To kryminał familijny
o parze młodych detektywów, ekranizacja popularnej serii książek „Biuro Detektywistyczne nr 2”. Uczestnicy wydarzenia z zaciekawieniem śledzili losy bohaterów, aby odgadnąć, kim jest tajemnicza postać w czarnym płaszczu. Popołudniowy seans przyciągnął całe rodziny,
a chętni czytelnicy, którzy nie mogli obejrzeć filmu w bibliotece, otrzymali link do projekcji domowej.

Klubowiczki z Dyskusyjnego Klubu Książki z Samsonowa i filii w Zagnańsku wzięły udział w wieczornym spotkaniu z Anną Kańtoch, zorganizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Kielcach. Autorka poczytanej trylogii „Łaska”, „Wiara” i „Pokuta” oraz bestsellerowych książek „Wiosna zaginionych” i „Lato utraconych” przybliżyła kulisty powstawania wciągających kryminałów oraz pracy pisarskiej.

Razem z grupą przedszkolaków „Dzieciaki na szóstkę – Samsonów” sprawdziliśmy, jakie książeczki można znaleźć na naszych bibliotecznych półkach. Maluchom szczególnie spodobały się te o nietypowych kształtach oraz wydające dźwięki. Ale najwięcej radości dostarczyła kolorowo migocząca kula, przygotowana do zabaw ruchowych. Przedszkolaki wykonały również piękne zakładki do książek.

Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy w przyszłym roku!