Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza do udziału w warsztatach pisarskich skierowanych do czytelników świętokrzyskich bibliotek.

Jak sprawić, żeby bohater nie był papierowy? Dlaczego w tekście musi byś konflikt?Jak powinna przebiegać fabuła, żeby powstała bestsellerowa historia? Odpowiedzi na te i inne pytania otrzymają uczestnicy warsztatów Proza dla początkujących.

Kurs on-line poprowadzi Małgorzata Warda, znana i lubiana powieściopisarka, autorka świetnej książki dla młodzieży "5 sekund do Io", za którą otrzymała prestiżową nagrodę IBBY oraz międzynarodowe wyróżnienie White Ravens 2016. W 2019 roku ukazała się jej powieść dla młodszej grupy wiekowej (8-13 lat) Sylwia i planeta trzech słońc, która zbiera pozytywne recenzje. Autorka ma doświadczenie w prowadzeniu warsztatów pisarskich on-line dzięki zajęciom
prowadzonym w Maszynie do pisania, szkole twórczego pisania.
Warsztaty "Proza dla początkujących" polegają na pracy w 12-osobowej grupie na platformie internetowej.

W ramach kursu odbędą się dwa spotkania: 19 i 26 września (dwie kolejne soboty) w godzinach 11.00-15.00. Małgorzata Warda przygotuje, sprawdzi i omówi pisarskie zadania oraz udzieli indywidualnych wskazówek do dalszej pracy.

Koordynacją zajmuje się Dział Metodyki, Szkoleń i Analiz WBP. Tel. 41 340 03 08
lub 41 361 53 51 wew. 206-208, 210.
Warsztaty organizowane są w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki, który jest dofinansowany ze środków Instytutu Książki.
WBP w Kielcach zachęca osoby zainteresowane do zapoznania się z regulaminem, wypełnienia i przesłania formularza zgłoszeniowego.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy jest dostępny pod adresem: