Zakończenie projektu „Czwartki z Bajkomatem” w BiblioteceMatematyka nie należy do ulubionych przedmiotów szkolnych, choć to królowa wszystkich nauk. Mamy nadzieję, że udało nam się ją odczarować i zaszczepić pasję do liczenia, ale również poprzez głośne czytanie wpoić miłość do książek, nauk ścisłych i rozbudzić ciekawość otaczającego świata.

Czwartkowe zajęcia z matematyki w bibliotece były bardzo ciekawe. Najbardziej podobało mi się liczenie, ważenie zabawek, koło fortuny i robot Photon (który przyszedł do nas bo byliśmy grzeczni). Budowanie Bajkomatu to był mega hit na zakończenie. Chciałbym, aby takie zajęcia były jeszcze raz bo nigdy się na nich nie nudziłem i czekałem cały tydzień na kolejne spotkanie. Pani pokazała nam, że matematyka jest przyjemną, bardzo ciekawą oraz wesołą zabawą – mówił jeden z uczestników projektu.

Podczas ostatniego spotkania z Bajkomatem odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i małych upominków. Naszym wytrwałym uczniom dyplomy wręczyła Anna Kapciak – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Samsonowie. W projekcie wzięło udział 30 osób. Zajęcia odbywały się od września do grudnia z podziałem na 3 grupy po 10 osób. Na zakończenie wszyscy zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy uczestnikom projektu za zaangażowanie, wytrwałość i chęć do nauki.

Projekt dofinansowała fundacja mBanku