Spektakl teatralny, warsztaty, stoiska informacyjno-edukacyjne, projekcja filmu, to tylko część atrakcji, które czekały na dzieci 18 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Samsonowie. Cykl wydarzeń pn. „Świętokrzyskie czeka na Ciebie!” uświadamiał dzieciom i młodzieży czym są Odnawialne Źródła Energii, jak dbać o środowisko i atmosferę oraz jak w prosty sposób zmienić złe nawyki i być eko.

Dzieci z Gminy Zagnańsk miały okazję uczestniczyć w niezwykle ciekawych zajęciach. Dzień pełen wrażeń rozpoczął się od spektaklu teatralnego z zakresu edukacji ekologicznej. Najważniejszymi zagadnieniami poruszonymi w przedstawieniu był smog – przyczyny powstawania i jak możemy przyczynić się do jego redukcji oraz segregacja odpadów – jakie korzyści przynosi środowisku; jak ważna dla ludzi jest dzika przyroda i jak dbać o lasy. Kolejnym punktem były warsztaty podczas których edukatorzy tłumaczyli m.in. jak badać czystość powietrza, czym są Odnawialne Źródła Energii i dlaczego wspomagają ochronę powietrza. Wiedza przekazywana poprzez zabawę uzupełniła wiadomości szkolne. Podłogowa gra planszowa czy ekologiczne puzzle aktywizowały wszystkich małych uczestników. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs – koło fortuny. Zadawane pytania związane były z ekologią i dotyczyły oczyszczania powietrza, smogu, czy Odnawialnych Źródeł Energii.

Starsi uczniowie obejrzeli klimatyczny film pt. „Był sobie las” w reżyserii Luc Jacquet. Dziękujemy za dużą dawkę dobrej energii, wiedzy i profesjonalizmu.

Dofinansowanie projektu ze środków WFOŚIGW w Kielcach