Matematyka nie należy do ulubionych przedmiotów szkolnych, choć to królowa wszystkich nauk. Chcemy ją odczarować, aby słowo matematyka wywoływało pozytywne skojarzenia wśród dzieci – dlatego też Gminna Biblioteka Publiczna w Samsonowie otrzymała dotację z Fundacji mBank na organizację warsztatów dla najmłodszych.

Zapraszamy do wspólnej nauki poprzez zabawę. Razem z dziećmi odkryjemy jak dużo wiedzy matematycznej jest ukrytej w literaturze dziecięcej. Po głośnym czytaniu lektury związanej z tematem zajęć zostaną wprowadzone podstawowe zagadnienia z dziedziny matematyki czy ekonomii. Planowane są również zajęcia plenerowe, wycieczki, wykorzystywanie robotów Photon oraz innych oryginalnych pomocy naukowych.

Projekt „Czwartki z Bajkomatem” rusza już od 12 września 2019 r. Jest przeznaczony dla dzieci w wieku 4-6 lat. Zajęcia matematyczno-literackie będą się odbywały w każdy czwartek o godzinie 16.00. Zapisów można dokonywać w Bibliotece lub pod numerem tel. 41 300 34 12. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zgoda na udział w zajęciach.