Z radością gościliśmy wczoraj wycieczkę Bibliotekarzy z województwa wielkopolskiego, uczestników wyjazdu szkoleniowego zorganizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Po przedstawieniu gościom działalności Biblioteki z ostatnich lat wspólnie udaliśmy się do Ruin Huty ”Józef”  i Muzeum Ziemi Samsonowskiej gdzie już oczekiwali na nas państwo Lidia i Janusz Putowscy.  Bibliotekarki były pełne podziwu dla ogromnej wiedzy historycznej gospodarzy i ich zaangażowania w życie lokalnej społeczności. Obowiązkowo odwiedziliśmy Dęba Bartka i szukaliśmy śladów Tetrapoda w kamieniołomie na Zachełmiu. Nasi goście, choć trochę zmęczeni upałem zachwycili się pięknem przyrody i zabytkami Gminy Zagnańsk.