„To dla mnie ogromne ważne, bo czytelnictwo dzieci jest naszą przyszłością. Wspieram to całym sercem” – mówiła Paulina Holtz.

Inauguracja akcji #dzieciczytaja, promującej czytelnictwo wśród najmłodszych, otwarcie wystawy i ciekawe interpretacje „Łowców dźwięków” w wykonaniu zaproszonych gości, to tylko część spotkania, które odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Samsonowie.

Paulina Holtz – aktorka filmowa i teatralna spotkała się z najmłodszymi czytelnikami w Bibliotece, aby porozmawiać z nimi o pracy aktora, dubbingu oraz książkach, których sama jest autorką. Pełna emocji, radości i wewnętrznego ciepła aktorka nawiązała rewelacyjną nić porozumienia ze zgromadzonymi w bibliotece dzieciakami. W trakcie spotkania wyróżnieni zostali czytelnicy, którzy w 2018 roku przeczytali największą liczbę książek. Aktorka złożyła im gratulacje, wręczyła dyplomy „Super Czytelnika” i nagrody.

Interesujące interpretacje fragmentów przedstawili nam Maciej Bursztein – Członek Zarządu Formaster Group S.A. oraz Panie z działającego przy bibliotece Klubu Modnej Babeczki.

Niestrudzeni uczestnicy po wielu rozgrywkach ochoczo wzięli udział w zainicjowanej przez Paulinę Holtz zabawie – Kalambury.

Wyrazy wdzięczności kierujemy hurtowni „Sprzedaż Dobrej Książki” i wydawnictwu „Jedność” za ufundowanie nagród książkowych.

Partnerami akcji #dzieciczytają były Wodociągi Kieleckie, Bank Spółdzielczy w Samsonowie i Formaster Group S.A.