-Na wyścigach wyścigowych wyścigówek wyścigowych wyścigówka wyścigowa wyścignęła wyścigówkę wyścigową numer sześć – takie zdania i jeszcze trudniejsze można było usłyszeć i wymówić dziś w Gminna Biblioteka Publiczna w Samsonowie.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego Bibliotekę odwiedziły dzieci ze szkoły w Samsonowie. Miały do wykonania kilka zadań. Najtrudniejszym z nich była krzyżówka ortograficzna, z którą wszyscy świetnie sobie poradzili i odgadli hasło.
Kalambury, łamańce językowe i składanki literowe przyniosły naszym uczestnikom wiele radości i dobrej zabawy.
Warto dbać o swój język.Według ONZ co najmniej 40% spośród języków używanych na świecie w roku 2016 zagrożonych było wyginięciem.
Od 1950 r. zanikło 250 języków. Coroczne święto ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.