„Czytanie to najlepszy sposób uczenia się” – polska pisarka Joanna Olech spotkała się z dziećmi i młodzieżą z terenu Gminy Zagnańsk. Cudownie opowiadała o swoich książkach i pracy pisarza. Pełna emocji, radości i wewnętrznego ciepła nawiązała rewelacyjną nić porozumienia ze zgromadzonymi w bibliotece uczestnikami.

Było pięknie i wzruszająco. Wrzesień to miesiąc cudownego babiego lata, dojrzewających kasztanów. Ale był również inny wrzesień…Wrzesień 1939 roku. Biblioteka w Samsonowie 27 września br. gościła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Zagnańsku (Chrustach) wraz z chórem Con Passione.

Każdy senior powinien w pełni wykorzystać swój czas wolny, dlatego dobrym pomysłem jest rozwijanie umiejętności obsługi komputera. W dzisiejszych czasach, nowe technologie odgrywają bardzo istotną rolę, ważne jest by stały się one przystępne dla osób w każdym wieku.

Biblioteka w Samsonowie zaprasza 27 września o godz. 17.30 na program historyczno – muzyczny pt. „Był taki wrzesień… 1939 roku” 🇵🇱 w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Zagnańsku przy wyjątkowej oprawie muzycznej 🎼 gminnego chóru „Con Passione”.

Joanna Olech spotka się z dziećmi z terenu Gminy Zagnańsk 1 października o godz. 11.00. Autorka jest polską pisarką, grafikiem oraz krytykiem literackim.

Programowanie z Minecraft'em , robotami🤖 Photon i Scratch'em 🐱. Poznaj tajniki wirtualnego świata i koduj w Bibliotece!

Spektakl teatralny, warsztaty, stoiska informacyjno-edukacyjne, projekcja filmu, to tylko część atrakcji, które czekały na dzieci 18 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Samsonowie. Cykl wydarzeń pn. „Świętokrzyskie czeka na Ciebie!” uświadamiał dzieciom i młodzieży czym są Odnawialne Źródła Energii, jak dbać o środowisko i atmosferę oraz jak w prosty sposób zmienić złe nawyki i być eko.

Biblioteka w Samsonowie rozpoczęła kampanię „Mała książka – wielki człowiek” i rozdała już pierwsze karty Małego Czytelnika. Celem projektu jest systemowa poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez skoordynowane, wieloletnie działania na rzecz promocji, edukacji czytelniczej oraz kształtowania nawyku obcowania z książką od najmłodszych lat.