Jeżeli są Państwo czytelnikami GBP w Samsonowie lub Filii w Zagnańsku lub Szałasie na stronie głównej www.gbp-samsonow.pl w zakładce ELEKTRONICZNY KATALOG

Zakończenie projektu „Czwartki z Bajkomatem” w BiblioteceMatematyka nie należy do ulubionych przedmiotów szkolnych, choć to królowa wszystkich nauk. Mamy nadzieję, że udało nam się ją odczarować i zaszczepić pasję do liczenia, ale również poprzez głośne czytanie wpoić miłość do książek, nauk ścisłych i rozbudzić ciekawość otaczającego świata.

Kolędy i pastorałki są nieodłącznym elementem świąt Bożego Narodzenia. Chyba żaden z narodów nie może się pochwalić takim bogactwem tych pieśni, jak naród polski. Większość z nich to przekazywane przez tradycję utwory, których autorów na próżno szukać wśród znanych poetów. W kolędach z pewnością odnaleźć można najpiękniejsze pomysły muzyczne, ale również wiele śladów dawnych polskich obyczajów. Kolędy są częścią naszej historii narodowej. Jest ich wiele. Od najdawniejszych, staropolskich, do tych współczesnych, od liturgicznych do pastorałek.

W najbliższy piątek o godz. 17:30 w Bibliotece odbędzie się Wieczór Kolęd. Dzieci  i młodzież z terenu Gminy Zagnańsk zaprezentują znane i uwielbiane przez wszystkich pastorałki i piosenki, którymi wprowadzą nas w magiczny nastrój Świąt.

Informujemy czytelników, że w dniu dzisiejszym, tj. 11.12.br. filia w Zagnańsku jest nieczynna z powodu inwentaryzacji. Za utrudnienia przepraszamy. Zapraszamy jutro od 8:00

W ostatnich tygodniach rynek księgarski wzbogacił się o powieść historyczno –obyczajową „Trzy zimy”, będącą udanym debiutem literackim mieszkanki gminy Zagnańsk, Magdaleny Kopeć .W pierwszym spotkaniu autorskim pisarki zorganizowanym przez Radnego Michała Kopcia i Sołtys Anetę Papros licznie uczestniczyli  mieszkańcy sołectwa Zachełmie. Na spotkaniu byli także obecni: Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kamil Piasecki, Wójt Gminy Wojciech Ślefarski, zaprzyjaźnieni wielbiciele twórczości autorki oraz przedstawicielki biblioteki gminnej.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne  przyjęcie do grona użytkowników biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów oraz ich bliskich do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania.

Gminna Biblioteka Publiczna w Samsonowie zakończyła zakupy nowości w ramach „Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytetu 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Na realizację w tym roku została przyznana dotacja w wysokości 8 925 zł. Za otrzymaną kwotę Biblioteka zakupiła 370 książek (w tym 170 wol. dla dzieci, 170 wol. dla dorosłych i 30 wol. literatury popularnonaukowej) oraz 49 audiobooków. Stanowi to ogromne wsparcie dla zasobów Biblioteki. Ze środków własnych Biblioteka nabyła kolejnych 920 woluminów.