Towarzystwo Ziemi Samsonowskiej rozpoczyna nabór uczestników do niezwykle interesującego projektu pt. „Słowa bez metryki na Kielecczyźnie” w ramach konkursu ogłoszonego przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie „Ojczysty dodaj do ulubionych”.

Jesienią w Gminnej Bibliotece Publicznej w Samsonowie i Fili w Zagnańsku rusza projekt: „Samsonowska Jesień Literacka”. Będzie to prawdziwe święto dla miłośników książek, którego organizację umożliwiła nam otrzymana dotacja z Fundacji PZU.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, którego celem jest promocja lokalnych produktów.

Ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy – Tydzień Bibliotek – organizowana jest od 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Gminna Biblioteka Publiczna jak co roku włączyła się w obchody tego święta.