W najbliższy piątek o godz. 17:30 w Bibliotece odbędzie się Wieczór Kolęd. Dzieci  i młodzież z terenu Gminy Zagnańsk zaprezentują znane i uwielbiane przez wszystkich pastorałki i piosenki, którymi wprowadzą nas w magiczny nastrój Świąt.

Informujemy czytelników, że w dniu dzisiejszym, tj. 11.12.br. filia w Zagnańsku jest nieczynna z powodu inwentaryzacji. Za utrudnienia przepraszamy. Zapraszamy jutro od 8:00

W ostatnich tygodniach rynek księgarski wzbogacił się o powieść historyczno –obyczajową „Trzy zimy”, będącą udanym debiutem literackim mieszkanki gminy Zagnańsk, Magdaleny Kopeć .W pierwszym spotkaniu autorskim pisarki zorganizowanym przez Radnego Michała Kopcia i Sołtys Anetę Papros licznie uczestniczyli  mieszkańcy sołectwa Zachełmie. Na spotkaniu byli także obecni: Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kamil Piasecki, Wójt Gminy Wojciech Ślefarski, zaprzyjaźnieni wielbiciele twórczości autorki oraz przedstawicielki biblioteki gminnej.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne  przyjęcie do grona użytkowników biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów oraz ich bliskich do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania.

Gminna Biblioteka Publiczna w Samsonowie zakończyła zakupy nowości w ramach „Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytetu 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Na realizację w tym roku została przyznana dotacja w wysokości 8 925 zł. Za otrzymaną kwotę Biblioteka zakupiła 370 książek (w tym 170 wol. dla dzieci, 170 wol. dla dorosłych i 30 wol. literatury popularnonaukowej) oraz 49 audiobooków. Stanowi to ogromne wsparcie dla zasobów Biblioteki. Ze środków własnych Biblioteka nabyła kolejnych 920 woluminów.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2019 rokiem Gustawa Herlinga - Grudzińskiego.

Matematyczne zajęcia rozpoczęliśmy lekturą „Grosz do grosza czyli Ekonomia wierszem”.

Matematyczne zajęcia rozpoczęliśmy lekturą o krokodylu Maksie i jego urodzinowej zagadce. Razem ze smokiem liczyliśmy prezenty, które dostał na swoje 5-te urodziny.