Projekt sfinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w Warszawie w ramach konkursu „Ojczysty dodaj do ulubionych”
​ZACHĘCAMY I PONAWIAMY ZAPROSZENIE​ DO KONKURSU

Przedłużamy termin przesłania prac do końca października.

Wygraj udział w nagraniu wywiadu z Tobą w roli głównej!
Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do uczestnictwa.

Konkurs biblioteczny "Czytelnik Roku 2020" nadal trwa! Pozostało jeszcze 84 dni aby zdobyć tytuł i atrakcyjne nagrody.

Dnia 22 września 2020 roku po długiej przerwie odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie członków DKK w szkole w Tumlinie. Omówiliśmy książkę Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby pt. „Lilana”.

„Czytelnik Roku 2020” Wakacyjny konkurs pn.: „Zdobądź tytuł pożeracza książek” spotkał się z dużym entuzjazmem wśród naszych Czytelników.
W związku z tym Biblioteka pragnie nagrodzić „Czytelników Roku 2020”

Gminna Biblioteka Publiczna w Samsonowie na czas wakacji (od 03.07.2020r. do 31.08.2020r.) ogłosiła konkurs czytelniczy pn.: zdobądź tytuł „Pożeracza książek”, którego celem było kształtowanie nawyków czytelniczych wśród mieszkańców Gminy  Zagnańsk. Zasady były bardzo proste. Należało w tym czasie wypożyczyć i przeczytać jak największą liczbę książek  z Biblioteki lub Filii w Zagnańsku.

Inauguracja projektu pt. „SŁOWA BEZ METRYKI” w ramach konkursu o głoszonego przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie „Ojczysty dodaj do ulubionych”. Towarzystwo Ziemi Samsonowskiej przypomina osobom, które zapisały się na projekt o uroczystym otwarciu, które odbędzie się 10 września (czwartek) o godz. 17.00. w budynku Biblioteki w Samsonowie.

Biblioteka w Samsonowie po raz kolejny włączyła się w istniejącą od 2012 r. inicjatywę popularyzacji najpiękniejszych dzieł literatury polskiej. Motywem przewodnim tegorocznej edycji Narodowego Czytania była „ Balladyna” Juliusza Słowackiego.