Z dniem 1 sierpnia 2019 r. Wójt Gminy ZagnańskWojciech Ślefarski powołał Annę Kapciak na Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Samsonowie po zasięgnięciu opinii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach, Okręgu Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Kielcach, Kieleckiego Oddziału Związków Literatów Polskich, Zespołu Ludowego „Jaworzanki” w Jaworzu oraz Towarzystwa Ziemi Samsonowskiej z siedzibą w Samsonowie.

Było nostalgicznie, lirycznie i nastrojowo. W piątek 5 lipca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Samsonowie mieliśmy okazję spotkać się z wyjątkową poetką o subtelnym języku, zafascynowaną pięknem ojczystej przyrody – Ireną Kaczmarczyk.

W upale czerwcowe popołudnie odbyło się ostatnie przed wakacyjną przerwą spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Samsonowie.

Z radością gościliśmy wczoraj wycieczkę Bibliotekarzy z województwa wielkopolskiego, uczestników wyjazdu szkoleniowego zorganizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Pod koniec czerwca, w wakacyjnej już atmosferze, klubowiczki z DKK-M w Zagnańsku spotkały się, aby wspominać rodzinę Borejków, bohaterów sagi Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz.

Gminna Biblioteka Publiczna w Samsonowie serdecznie zaprasza na Poranek Poetycki Ireny Kaczmarczyk „Miłość niejedno ma imię” Spotkanie odbędzie się 5 lipca o godzinie 11.00 w budynku Biblioteki.