Towarzystwo Ziemi Samsonowskiej rozpoczyna nabór uczestników do niezwykle interesującego projektu pt. „Słowa bez metryki na Kielecczyźnie” w ramach konkursu ogłoszonego przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie „Ojczysty dodaj do ulubionych”.

Jesienią w Gminnej Bibliotece Publicznej w Samsonowie i Fili w Zagnańsku rusza projekt: „Samsonowska Jesień Literacka”. Będzie to prawdziwe święto dla miłośników książek, którego organizację umożliwiła nam otrzymana dotacja z Fundacji PZU.

Czerwcowe DKK w Zagnańsku z racji pandemii upłynęło na indywidualnych rozmowach o książce „Szara lotka”. Eustachy Rylski zawarł w niej dziewięć swoich opowiadań. Koncentruje się w nich na bohaterach, ich psychice i otaczającej przyrodzie.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do wzięcia udziału w Konkursie Czytelniczym.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, którego celem jest promocja lokalnych produktów.