Jesienne spotkanie z książką

Czas leci nieubłaganie. Jeszcze niedawno Przedszkolaki, a teraz już Zerówkowicze odwiedzili Samsonowską Bibliotekę na pierwszym powakacyjnym spotkaniu DKK-D.

Zajęcia zaczęliśmy dość nietypowo, od jesiennych przetworów. Dzieci stały się kucharzami i za pomocą przyklejanych obrazków przygotowywały zapasy na zimę.

Jak wizyta w Bibliotece to… czytanie książeczek. Dzieciaki na szóstkę z Samsonowa wysłuchały opowiadania z cyklu przygody Fenka pt. "Skarby jesieni". Fenek wraz z najlepszym przyjacielem Maksem odwiedza sad swoich dziadków i odkrywa w nim wiele ciekawych gatunków drzew.

Dzieci doskonale poradziły sobie z odgadywaniem tematycznych zagadek czy wskazaniem obrazków związanych z jesienią. Rozmawialiśmy także o zwierzątkach przygotowujących się do zimy, o roślinach, grzybach. Na zakończenie spotkania powstały piękne, obsypane jesiennymi liśćmi jeże. Dziękujemy serdecznie za odwiedziny.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki

Katarzyna Skałka, Wioletta Cedzyńska-Jędrzejczyk