Spotkanie z teatrzykiem Kamishibai w Tygodniu Czytania Dzieciom

„Sezamie otwórz się!” – magiczne zaklęcie, które otworzyło naszą skrzynię pełną czytelniczych przygód. „Kamishibai” - to niezwykle oryginalne połączenie książki ilustrowanej z teatrem.

Przedszkolaki po raz pierwszy spotkały się z taką formą czytania. Na początku zastanawiały się, w jaki sposób drewniana skrzynka stanie się teatrzykiem.

Maluchy wysłuchały lektury pt. „Awaria elektrowni”, następnie miały okazję zagrać w grę „Koło fortuny” opartą na zasadach znanego teleturnieju. Emocji nie brakowało. W nagrodę za prawidłowe odpowiedzi każdy uczestnik otrzymał słodki upominek. Razem z Kicią Kocią i Świnką Peppą dzieciaki uczyły się segregować śmieci. Ich zadaniem było prawidłowe pokolorowanie pojemników: papier – niebieski, szkło – zielony, plastik – żółty i bio – brązowy.

Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie. Jak zwykle czujemy się u Was wyjątkowo.