Otwartość, pozytywna energia i dużo dobrego humoru towarzyszyły spotkaniu z Magdaleną Kopeć – mieszkanką gminy Zagnańsk i autorką powieści „Trzy zimy”

Autorka zdobyła sympatię publiczności odkąd tylko pojawiła się na scenie. W klimat spotkania wprowadziła nas uzdolniona artystka – Antonina Zalewska. Dziewczynka zaprezentowała dwa utwory Koncert G-moll Josepha Haydna i Dudziarz Henryka Wieniawskiego. Akompaniował jej Michał Kopeć.

„Trzy zimy” to piękna, wielowątkowa opowieść o miłości i o dojrzewaniu do podejmowania niełatwych decyzji, rozgrywająca się w trudnych czasach zaborów. Społeczne stereotypy, narodowe uprzedzenia, naciski rodziny, wichry historii... i walka Marianny i Andrzeja o osobiste szczęście. Praca nad powieścią trwała trzy lata. Pisarka z ogromną dbałością o każdy szczegół przybliża nam realia epoki: życie codzienne w dworkach szlacheckich, wspólne egzystowanie ziemiaństwa i chłopów folwarcznych, stosunek Polaków do rosyjskich sąsiadów.

Kunszt literacki Magdaleny Kopeć doceniło już szerokie grono czytelników. Jest to najchętniej wypożyczana lektura w 2020 roku. „To książka, którą faktycznie trudno dostać. Cały czas jest w obiegu, od kiedy tylko pojawiła się w naszej bibliotece” – potwierdza dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Samsonowie, Anna Kapciak.

Podczas spotkania odbyło się losowanie trzech zwycięzców. Autorka podarowała książkę i dwa audiobooki, które rozlosowała wśród publiczności.

Swoją obecnością zaszczycili nas Elżbieta Korus – dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Kielcach, Stanisław Stępień – wicewójt gminy Zagnańsk, Anna Pisarczyk – sekretarz gminy Zagnańsk, Iwona Zapała – dyrektorka szkoły w Tumlinie, Lidia Putowska – Prezes Towarzystwa Ziemi Samsonowskiej, Grażyna Wawszczak i Robert Hanulak – radni gminy Zagnańsk, Panie z Dyskusyjnego Klubu Książki i Klub Seniora z Samsonowa. Spotkanie poprowadziła Anna Kapciak – dyrektor Biblioteki w Samsonowie.

Na zakończenie nie mogło zabraknąć wspólnych zdjęć i autografów. Dziękujemy Fundacji PZU, dzięki której mieliśmy możliwość zorganizowania ciekawych i wartościowych spotkań. Zapraszamy do Biblioteki w Samsonowie i Filii w Zagnańsku po książkę Magdaleny Kopeć, czekając z niecierpliwością na kolejną.

„Sfinansowano ze środków Fundacji PZU”

Karolina Michta