„Dobre rzeczy mają to do siebie, że zawsze przychodzą znienacka [...] Na przykład miłość i szczęście. Nijak się ich nie spodziewasz, przymykasz oczy i proszę, już są. Cały szkopuł w tym, żeby ich nie przegapić” – Magdalena Kordel „Anioł do wynajęcia”.

18 czerwca br. w ramach projektu: „Samsonowska Jesień Literacka” gościliśmy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Samsonowie Magdalenę Kordel - autorkę bestsellerowych powieści m.in. „Uroczysko” i „Sezon na cuda”.
         Pisarka opowiadała o początkach swojej twórczości. Jej przygoda z pisaniem zaczęła się od marzeń, które z czasem stało się jej głównym zajęciem i pracą. Zadebiutowała powieścią „48 tygodni”. Pierwszym czytelnikiem, a zarazem recenzentem i krytykiem jej powieści jest mąż.

Uczestnicy spotkania mieli wiele pytań do autorki, np. skąd czerpie pomysły do swoich powieści. Pani Magdalena  przyznała, że pomysł na nową powieść przychodzi wraz z poznaniem jakiejś ciekawej osoby.
         Były też pytania o warsztat pracy, skąd bierze pomysły na tytuły do swoich książek, którą książkę pisało się jej najtrudniej. Pisarka przyznała, że najtrudniej pisze się te książki, które wymagają przygotowania historycznego np. „Wilczy dwór”. Dowiedzieliśmy się również o emocjach jakie towarzyszą autorce podczas tworzenia książek, o rodzinie i codziennym życiu, tęsknocie za swoim miejscem na ziemi. Największą nagrodą jest dla niej telefon lub e-mail od czytelnika z podziękowaniem za miłą lekturę.

Spotkanie uatrakcyjnił występ niezwykle utalentowanej 12-letniej Antoniny Zalewskiej grającej na skrzypcach. Uczestników  wzruszył ogromny talent muzyczny dziewczynki.
         Pisarka okazała się osobą otwartą i szczerą. Chętnie rozdawała autografy. Można było zakupić książki autorstwa naszego gościa i zrobić z nim wspólne zdjęcie. Bardzo dziękujemy za przemiłe spotkanie i zapraszamy do Biblioteki w Samsonowie i Filii w Zagnańsku po książki Magdaleny Kordel.

Karolina Michta

„Sfinansowano ze środków Fundacji PZU”